Zabezpieczenie wartościowych przedmiotów, dokumentów, a w szczególności pieniędzy jest bardzo ważne. Pozwoli to na uniknięcie potencjalnej kradzieży, która naraziłaby nas na znaczne straty majątkowe i związane z tym późniejsze, bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Nawet zakładając, że złodziej nigdy nie pojawi się w miejscu, w którym znajdują się nasze dobra, warto zainwestować w wysokiej klasy sejf, zapewni on bowiem spokój na co dzień i ograniczy stres i obawy związane z możliwością utraty cennych przedmiotów lub dużej ilości pieniędzy. Warto wspomnieć bowiem, że sejf chroni nie tylko przed kradzieżą, ale również przed zniszczeniem m.in. właśnie gotówki w wyniku wybuchu pożaru. Jakimi parametrami powinien cechować się odpowiedni sejf i czym kierować się przy jego wyborze ?
Rodzaje sejfów
Sejfy różnią się między sobą przede wszystkim rozmiarami. Warto dopasować sejf do miejsca, w którym ma stanąć. Pod uwagę należy wziąć fakt, że sejfy większe są równocześnie cięższe, co uniemożliwia ich wyniesienie. W przypadku małych sejfów, które są co prawda dobrze zabezpieczone przed otwarciem ich przez niepowołane osoby, istnieje ryzyko, że złodziej po prostu wyniesie sejf i będzie próbował sforsować go w późniejszym czasie. Tego typu sejfy posiadają najczęściej dodatkowe zabezpieczenia w postaci alarmu i sygnału, który można śledzić w razie kradzieży. Jeżeli więc dysponujemy większą ilością miejsca, warto rozważyć zakup sejfu większego gabarytowo. Kolejnym aspektem jest miejsce, w którym ma zostać umieszczony sejf. Dostępne są klasyczne sejfy stojące lub ścienne, montowane w ścianie. Te drugie mają zdecydowaną przewagę nad sejfami wolnostojącymi, z uwagi na brak możliwości wyniesienia ich z pomieszczenia. Minimalna grubość betonu otaczającego taki sejf powinna wynosić 10 cm. Kolejnym rodzajem są sejfy ognioodporne. Klasa ochrony pieniędzy i ważnych dokumentów przed pożarem określona jest normą PN-EN 1047-1. Wyróżnione są w niej dwa rodzaje ognioodporności. W przypadku pierwszej z nich pieniądze będą bezpieczne przez 60 minut od momentu wybuchu pożaru, przy drugiej z kolei przez 120 minut. Ważny jest także rodzaj zamknięcia sejfu. Może to być tradycyjny zamek na klucz. Należy jednak wtedy pamiętać o należytym zabezpieczeniu klucza zarówno przed dostaniem się w ręce osób trzecich, jak i przed zgubieniem. Najlepiej przechowywać klucze poza budynkiem, w którym znajduje się sejf. Drugim rodzajem zamknięcia jest zamek elektroniczny, otwierany przy pomocy kodu. W tym przypadku ważne jest, aby nie zapomnieć ustalonego wcześniej kodu.
Dodatkowa kasetka
Przechowywanie pieniędzy jest znacznie bezpieczniejsze, jeżeli umieścimy je w dodatkowej kasetce, a dopiero tę zamkniemy w sejfie. Kasetki są wykonane z mocnego metalu, zamykane na kluczyk lub magnetyczny zamek. Są lekkie, ale jednocześnie bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Taka kasetka będzie stanowiła dodatkowe zabezpieczenie, zarówno w przypadku pożaru, jak i próby kradzieży. Nawet w momencie otwarcia lub zniszczenia sejfu konieczne będzie bowiem jeszcze dostanie się do kasetki. Zyskamy w ten sposób więcej cennego czasu na odzyskanie zagrożonych dóbr materialnych.
Bez względu na to, czy potrzebujemy sejfu do domu, biura, firmy, hotelu, czy banku, firma Hartmann Tresore posiada najwyższej jakości sejfy z różnymi zabezpieczeniami dodatkowymi. Na stronie internetowej https://www.hartmann-tresore.pl/sejfy/sejf-na-przedmioty-wartosciowe/ można zapoznać się ze szczegółami oferty. W asortymencie znajdują się sprawdzone, certyfikowane sejfy we wszystkich rozmiarach i klasach bezpieczeństwa. Wieloletnie doświadczenie i liczne grono zadowolonych klientów są najlepszym dowodem na to, iż warto obdarzyć Hartmann Tresore zaufaniem.
- Tanie futra damskie must have sezonu jesień/zima 2020 - 23 oktober 2020
- Nowoczesne lampy w niskich cenach - 7 oktober 2020
- Matryce do laptopów - 31 december 2019