Ameryka – mekka biznesu dla licznych rodaków

BIZNES FIRMA RYNEK ZAGRANICZNY

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej są państwem niezwykłym, różnorodnym, dynamicznym i intrygującym, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, dlatego coraz więcej polskich przedsiębiorców decyduje się wkroczyć na ten niezwykle chłonny i otwarty na nowości rynek. Chociaż polskie firmy nadal nie należą do czołówki inwestorów na rynku amerykańskim, ich liczba wciąż rośnie, a spółki, które zdecydowały się na prowadzenie działalności w USA, cieszą się sporym zaufaniem wśród amerykańskich konsumentów, których szybko rosnąca świadomość sprawia, że coraz częściej szukają nowości produktowych z różnych branż.

Wsparcie dla początkujących firm

Każda firma, nawet małe przedsiębiorstwo, ma możliwość zaistnieć i odnieść sukces na amerykańskim rynku. Władze stanowe oferują szerokie wsparcie dla zagranicznych inwestorów, szczególnie tych, którzy planują rozpocząć działalność na terenie słabo rozwiniętych gospodarczo regionów. Zapewniając nowe miejsca pracy, można liczyć na pomoc, w postaci dofinansowań, ulg podatkowych lub nisko oprocentowanych kredytów na rozwój biznesu. Zatem, czy istnieje American Dream? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, jednak z całą pewnością można znaleźć Polaków, którzy spełniają swoje marzenia o lepszym życiu w USA, prowadząc dobrze prosperujące biznesy.

Najpopularniejsze branże wśród polskich inwestorów w USA

Na wejście na amerykański rynek, najczęściej decydują się polskie firmy z branży IT, kosmetycznej, medycznej, budowlanej (New York Granite Corporation) i meblarskiej. Działa ich tam już ponad 40, a niezwykle chłonny rynek dla produktów innowacyjnych oznacza, że perspektywy inwestycyjne są coraz lepsze. Ameryka jest krajem wyznaczającym trendy, dlatego polskie firmy z nowatorskimi pomysłami, mają dużą szansę, żeby się tam odnaleźć i zaistnieć.

Reasumując, z uwagi na stale poprawiającą się po globalnym kryzysie, sytuację w amerykańskiej gospodarce, Stany Zjednoczone znów przyciągają bardzo dużą liczbę zagranicznych inwestorów. Największa gospodarka świata znacząco przyspiesza i stanowi coraz większą konkurencję dla zagranicznych pionierów inwestycyjnych, np. Chin. Zatem, przed polskimi przedsiębiorcami w USA, otwierają się nowe, lepsze możliwości i szerokie perspektywy na dynamiczny rozwój zawodowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *