Jak zostać biegłym rewidentem

BIZNES FINANSE FIRMA

Biegły rewident nie budzi raczej żadnych skojarzeń u osób, które mają niewiele wspólnego z księgowością czy rachunkowością. Okazuje się jednak, że jest to osoba, która może się okazać niezwykle przydatna, a wręcz nieodzowna dla przedsiębiorców. Jednak by móc się pochwalić uprawnieniami biegłego rewidenta, trzeba będzie poświęcić sporo czasu i wysiłku – co więc trzeba zrobić, by je otrzymać?

Co zrobić, by osiągnąć tytuł biegłego rewidenta?

Jako zawód zaufania publicznego, biegły rewident musi udowodnić swoje kwalifikacje i kompetencje w drodze egzaminów i praktyk – jak to wygląda krok po kroku?

• Krok 1

Pierwszym, co musi zrobić kandydat na biegłego rewidenta, jest wypełnienie wniosku oraz uiszczenie opłaty. Trzeba pamiętać, że wymogiem jest tu posiadanie wykształcenia wyższego z dowolnego kierunku. Po przejściu tego procesu osoba kandydująca otrzyma numer ewidencyjny, na podstawie którego będzie podchodzić do kolejnych egzaminów.

• Krok 2

Można powiedzieć, że to tu zaczynają się schody. Przed kandydatami na biegłego rewidenta jest teraz seria egzaminów z różnych dziedzin, których zaliczenie warunkuje przejście tego etapu. Będą to kolejno: Sesja pierwsza – teoria i zasady rachunkowości oraz ekonomia i kontrola wewnętrzna. Sesja druga – opierająca się głównie o zagadnienia prawne, a także finanse. Sesja trzecia – prawo podatkowe (II część), rachunkowość finansowa oraz rachunek kosztów i rachunkowość zarządcza. Sesja czwarta – sprawozdania finansowe i ich analiza, a także rewizja finansowa.

• Krok 3

Teraz przyszła pora na praktykę, każdy z kandydatów musi odbyć roczną praktykę w zakresie rachunkowości, a także 3 letnią aplikację w firmie audytorskiej. Po ich zakończeniu otrzyma on możliwość podejścia do egzaminu dyplomowego, którego zaliczenie kończy cały proces.

Podsumowując

Biegły rewident to ciekawy zawód, który może przynieść spore zyski oraz satysfakcję zawodową. Dodatkowo jest on przydatny w wielu firmach i przedsiębiorstwach, dlatego rzadko pojawiają się problemy ze znalezieniem zatrudnienia. Jeśli szukasz sprawdzonych usług tego typu, zobacz – biegły rewident łódź.

Zadzwoń:
+48 502 592 828

Zobacz stronę:
http://www.atax.info.pl/
Biegły rewident Łódź

Dojazd:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *