Produkcja hali stalowej – jak to się robi?

PRODUKCJA

Hale stalowe, w wielu przypadkach, sukcesywnie zastępują tradycyjne hale murowane. Jest to zasługa niewątpliwych zalet tych pierwszych. Jak wygląda proces produkcyjny hali stalowej od początku aż po gotową realizację?

Hale stalowe – dlaczego warto?

Hala stalowa to doskonały sposób na zorganizowanie przestrzeni magazynowej, produkcyjnej czy usługowej. Ze względu na materiał, z jakiego jest wykonana, jej budowa jest zazwyczaj dużo tańsza od hal tradycyjnych. Proces budowy również trwa nieporównywalnie szybciej niż w przypadku hali murowanej. Do tego uniwersalność i możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb inwestora sprawia, że jest to doskonały wybór dla większości z nich. Gdzie zamówić halę ? Polecamy producenta Kobexstal – sprawdź ofertę na: https://www.kobexstal.pl/pl/oferta.html

Montaż hali stalowej w praktyce

Montaż hali stalowej można podzielić na kilka etapów.

  1. Wykonanie projektu i uzyskanie niezbędnych pozwoleń

Aby postawić halę stalową na danym terenie potrzebna nam będzie decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu. Dodatkowo musimy uzyskać decyzję środowiskową. Po ich uzyskaniu będziemy mogli przejść do tworzenia indywidualnego projektu hali, który spełni w jak największym stopniu nasze wymagania. Uzyskanie wszystkich decyzji i gotowy projekt pozwoli nam na zdobycie potrzebnego pozwolenia budowlanego.

  1. Produkcja elementów potrzebnych do montażu

Hala stalowa montowana jest z wcześniej wyprodukowanych i przygotowanych elementów. Dzięki nowoczesnym technologią producenci są w stanie wytworzyć gotowe prefabrykaty, które po złożeniu będę idealnie do siebie pasować, a do ich produkcji zostanie użyta optymalna ilość materiału. Dodatkowo powinny być one pokryte odpowiednim zabezpieczeniem antykorozyjnym, aby hala służyła na lata.

  1. Prace przygotowawcze i montaż hali

Aby móc zamontować elementy hali stalowej najpierw należy odpowiednio przygotować teren, na którym będzie stała. Konieczne jest wylanie fundamentów, do których zostanie przytwierdzona konstrukcja. Kiedy wszystko jest już gotowe, można przystąpić do montażu hali. Pierwszym etapem jest postawienie słupów stalowych, które będą służyły jako główna rama całego projektu. Kolejnymi montowanymi elementami będą rygle dachowe, usztywnienia wiatrowe i słupy drugorzędne. Na samym końcu montowana jest sama obudowa. Całość łączona jest ze sobą przy pomocy śrub.

  1. Niezbędne prace wykończeniowe

Po montażu całej konstrukcji pozostają nam jeszcze prace wykończeniowe takie jak wylanie posadzki i jej wyrównanie, montaż niezbędnych instalacji tj. elektrycznych, grzewczych czy wentylacyjnych. Na samym końcu pozostaje nam już tylko uprzątnięcie i zagospodarowanie terenu wokół hali, a także w jej obrębie.