Nowoczesne rozwiązania w kartach flotowych

BIZNES

W dobie ogromnej konkurencyjności na rynku usług transportowych warto szukać sposobów na obniżenie kosztów. Optymalnie, aby łączyło to się z wygodą pracowników i pracodawców. Wiele innowacyjnych pomysłów przyszło z zachodniej części Starego Kontynentu. Jednym z nich są karty flotowe, cieszące się powodzeniem u przewoźników z Niemiec, Francji czy Hiszpanii. Także w Polce z każdym miesiącem rozwiązanie to zyskuje na popularności.

Przede wszystkim oszczędność

Kilka czy kilkanaście groszy mniej za każdy litr paliwa to niewiele z punktu widzenia prywatnego kierowcy. Jednak dla przedsiębiorców, także jednoosobowych firm, to zauważalne oszczędności. Karta paliwowa skonfigurowana z każdym użytkowanym samochodzie, także osobowym, to spore zyski w skali makro, zauważalne zwłaszcza w rozliczeniu rocznym. Opierając się na efekcie skali, można nie tylko oszczędzać, ale też stawać się bardziej konkurencyjnym na współczesnym rynku, obejmującym przewoźników z wielu państw.

Poza lepszymi cenami za każde tankowanie dzięki kartom flotowym można liczyć na inne korzyści. Do tego na uwagę zasługuje to, że dobra karta flotowa umożliwia dokonywanie płatności na najpopularniejszych stacjach paliw. I tak Flotex współpracuje z Orlenem (także ze stacjami sygnowanymi marką Bliska) oraz z BP i Shellem. To ogromny atut również z tego powodu, że kierujący poniekąd zobligowany jest do zakupów w tych punktach, które gwarantują wysoką oraz powtarzalną jakość paliw letnich i zimowych.

Inne korzyści, czyli wygoda

Nowoczesna karta flotowa to poza zauważalnymi zniżkami także inne korzyści dla biznesu. Po pierwsze zarządcy flot czy właściciele firm nie muszą wypłacać zaliczek i zbierać poszczególnych faktur. Następny z atutów to możliwość wnoszenia opłat za autostradę i za parkowanie w największych miastach. Jest też możliwość skorzystania z myjni na mieszczących się przy stacjach paliw.

Z punktu widzenia przewoźnika karty paliwowe są doskonałym systemem przeciwdziałającym defraudacji firmowych pieniędzy. Dzięki nim niemal do zera eliminuje się ryzyko tankowania prywatnego samochodu za firmowe fundusze – zwłaszcza przy karcie paliwowej wystawionej na nr rejestracyjny samochodu.

Elastyczność

W zależności od potrzeb Flotex oferuje dwa główne rodzaje kart. Pierwsza – typu K – jest imienna; druga – typu S – obowiązuje na konkretny samochód (wystawiana jest na numer rejestracyjny). Ponadto na każdej karcie flotowej można ustawiać limity lub też skorzystać korzystać z usług dodatkowych skonfigurowanych z systemem ViaTOLL oraz MOBI Parking (SkyCash). Dodatkowo klienci mogą korzystać z oferty programów lojalnościowych Vitay, Payback czy SmartClub. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: https://www.flotex.pl/karty-paliwowe/