Podpowiadamy: Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą wartościowych przedmiotów?

BIZNES

Nikogo nie zdziwi fakt, iż dłuższa nieobecność w domu – to ryzyko włamania oraz utraty wielu wartościowych przedmiotów. Pamiętajmy, że włamywacze najczęściej dokładniej planują kradzież. Wcześniej obserwują nasz dom, poznają rytm domowników, mogą nas odwiedzić udając akwizytora – sprawdzają nawet nasze portale społecznościowe.

Jak więc należy zabezpieczyć się przed włamaniem? Jakich zachowań należy unikać?

W pierwszej kolejności pamiętajmy – aby przed ewentualnym wyjazdem nie udzielać byle komu informacji o naszej nieobecności. Wystarczy to powiedzieć najbliższym osobom – które mogą mieć oko na nasz dom. To samo dotyczy się portali społecznościowych. Jeżeli pragniemy pochwalić się wyjazdem na wakacje – znacznie lepiej jest to zrobić po powrocie do domu. Oprócz tego warto zadbać o inne środki ostrożności.

Zabezpieczenia

Bezpieczeństwo zapewniają różnego rodzaju systemy antywłamaniowe. Będzie to monitoring, czujniki ruchu oraz alarmy. Równie pomocne okażą się być okna, rolety oraz drzwi antywłamaniowe. Włamywaczy być może zniechęci system automatyki domowej – który w odpowiednich godzinach będzie włączać oraz wyłączać światła w danych pomieszczeniach.

Sejf na przedmioty wartościowe

Najcenniejsze kosztowności stanowią łakomy kąsek dla włamywaczy. Z tego powodu nie warto przechowywać przedmiotów tego typu w zwykłej szafie lub szufladzie. Biżuteria, dokumenty, eksponaty kolekcjonerskie, pamiątki, cenna elektronika, czy nawet broń – powinny być znajdować się w odpowiednich sejfach. To jaki sejf wybierzemy – zależne będzie od przedmiotów, które będą się w nim znajdować. Im wartość kosztowności będzie wyższa – tym lepiej zdecydować się na produkt lepszej jakości. W typowych domach oraz mieszkaniach najczęściej spotkamy się z sejfem o klasie bezpieczeństwa S2 lub I. Pamiętajmy również o montażu w zamaskowanym miejscu. Często już na etapie planowania budynku – przewidywane jest odpowiednie miejsce na sejf. Jeżeli nie mamy takiej możliwości – warto go ukryć w odpowiednio dużej szafie lub biurku. Utrudni to nie tylko odnalezienie przez włamywaczy, lecz uchroni przed wzrokiem gości – którzy mogliby niewłaściwym osobom przekazać informacje o sejfie. W pewnych sytuacjach warto zdecydować się również na instalacje wolnostojące. Ciężar sejfu, jak i jego zakotwiczenie w podłodze sprawi – iż będzie to stanowić znaczne utrudnienie dla włamywaczy. Poszukując odpowiedniego sposobu na zabezpieczenie swoich kosztowności warto zapoznać się bliżej z ofertą producenta HARTMANN TRESORE. Więcej informacji znajduje się pod linkiem: https://www.hartmann-tresore.pl/sejfy/sejf-na-przedmioty-wartosciowe/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *