Pożyczka gotówkowa w banku

FINANSE

Kiedy potrzebujesz dodatkowych pieniędzy możesz skorzystać z pożyczki gotówkowej. Mają one coraz większą popularność i nie wymagają tylu formalności, jak np. w przypadku ubiegania się o kredyt https://bydgoszcz.habzafinanse.com.pl/. Pamiętaj jednak, że zawsze oddajesz więcej niż pożyczyłeś – to, ile wyniosą dodatkowe koszty zależy od konkretnej placówki.

 

Czym jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa to produkt udzielany przez banki klientom indywidualnym na dowolny cel. Niestety, całkowita kwota spłaty może okazać się dość wysoka, dlatego dokładnie przyjrzyj się wybranej ofercie, zanim podpiszesz umowę. Pożyczka może być udzielona na okres kilku miesięcy, a nawet lat. Od długości okresu kredytowania zależy wysokość oprocentowania i inne koszty – im dłuższy okres kredytowania tym wyższy całkowity koszt pożyczki. Natomiast kwota, jaką bank ci przyzna zależy od twojej zdolności kredytowej – przede wszystkim od wykazanych dochodów. Tu z kolei, im wyższe dochody osiągasz, tym lepiej prezentuje się Twoja zdolność kredytowa.

 

Dodatkowe koszty

Pożyczki gotówkowe w banku zwykle oprocentowane są między 4 a 8 proc. Maksymalne oprocentowanie wynosi 10 proc. Niestety, nie są to wszystkie koszty. Dodatkowo bank pobiera prowizję, często też dochodzi ubezpieczenie kredytu. Wczytuj się dokładnie w umowę, bo prowizja 0% może oznaczać, że oprocentowanie jest dużo wyższe i odwrotnie. Najważniejsza informacja to RRSO, czyli rzeczywista stopa oprocentowania. To ona informuje najpełniej, ile będziesz musiał dopłacić do pożyczonej kwoty.

 

Formalności

W placówce banku lub on-line wypełniasz wniosek kredytowy i załączasz wymagane dokumenty (przede wszystkim zaświadczenie o zarobkach). Bank sprawdzi  Twoją zdolność kredytową https://bydgoszcz.habzafinanse.com.pl/, by mieć pewność, że dasz rade spłacić zaciągniętą pożyczkę. Potem czekasz na decyzję. Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i wydają je coraz szybciej, nawet w ciągu 24-48 godzin. Jak widzisz formalności jest naprawdę niewiele, a pieniądze mogą pojawić się na Twoim koncie bardzo szybko.