Prowadzisz firmę poligraficzną? Znajdź dobry serwis noży!

BIZNES

Jak wiadomo, firmy poligraficzne zajmują się nie tylko wyrobem książek. Wytwarzają wszystko co jest uznane jako druk – wszystkie ulotki, katalogi czy plakaty. Ich wytwarzanie to skomplikowany proces, w którym niezbędne są dobre narzędzia tnące. Jak znaleźć firmę, która odpowiednie zajmie się wszystkimi nożami. Gdzie szukać?

Maszyny introligatorskie w branży poligraficznej są ważniejsi niż ludzi. To za pomocą ich pracy powstają piękne i estetyczne produkty, ponieważ zdolności manualne introligatorów bywają niewystarczające. Ludzkie oko nie jest tak precyzyjne. Potrzebne są specjalistyczne urządzenia.

Jakich narzędzi używa się w branży poligraficznej?

 1. Laminatory – ich zadaniem jest zabezpieczanie papieru przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
 2. Flacerki – służą do falcowania, czyli zaginaniu papieru.
 3. Oklejarki – służą do oklejania książek gorącym klejem albo klejem poliuretanowym.
 4. Niciarki – wykorzystuje się je do szycia książek nićmi.
 5. Krajarki i nożyce introligatorskie – pomagają one kroić i ciąć materiały. To bardzo ważny proces, który determinuje, o tym, czy cały proces składania druku okaże się sukcesem. Wyróżnia się kilka rodzajów krojenia:
 6. Przekrawanie – wzdłuż linii prostej;
 7. Okrawanie – wyrównanie do pożądanego formatu za pomocą krajek;
 8. Nadkrawanie – krojenie częściowej grubości arkusza;
 9. Wykrawanie – krojenie z wykorzystaniem specjalnie uformowanych noży;
 10. Wiercenie – stosuje się w nim noże z ostrzem w kształcie okręgu;
 11. Perforowanie – inaczej dziurkowanie;
 12. Bobinowanie – polega na krojenie wstęgi na mniejsze i nawijanie ich na bobiny.

 

Mix Graf – profesjonaliści z doświadczeniem!

Firma MIX GRAF rozpoczęła swoją działalność jak hurtownia artykułów poligraficznych. Z czasem jednak sukcesywnie poszerzyła swoją ofertę o kolejne produkty i usługi, które są niezbędne w tej profesji, jak i innych branżach. Obecnie tworzy jedyną w Polsce sieć szlifierni noży. Są firmą, która ma już kilkunastoletnie doświadczenie w tej materii.

Trzonem ich firmy są wykwalifikowani szlifierzy, które z taką samą starannością traktują wszystkie narzędzia, ponieważ każde z nich wymaga specjalistycznej wiedzy, dopasowania do produkcji, doboru odpowiednich materiałów oraz poprawnego ostrzenia.

W ofercie firmy możesz znaleźć noże dopasowane do wymagań Twojej produkcji. Mogą Ci zaoferować produkty, bez względu na to tym się obecnie zajmujesz. Poza tym Mix Graf prowadzi serwis noży który sprawi, że zawsze będziesz mógł się cieszyć ich pełnią możliwości.

Więcej informacji: https://www.mix-graf.pl/noze.html