Wirusy komputerowe – serwis komputerów Warszawa

BIZNES

Jeżeli jesteś użytkownikiem Internetu, na pewno słyszałeś już o wirusach komputerowych. Czym właściwie one są? Otóż niczym innym jak szkodliwymi programami, które powielają się i sieją spustoszenie w zainfekowanym sprzęcie. Serwis komputerów Warszawa pomoże Ci, gdy z twoim komputerem zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Nie można bowiem tej sprawy bagatelizować, za pozornie niegroźnym oprogramowaniem, może stać ogromne zagrożenie. Oto kilka z przykładów jak działają wirusy.

Stealware – Nazwa powstała z połączenia słów kradzież i oprogramowanie. Wirus ten skupia się na wysyłaniu informacji o naszych danych z kont bankowych, a nawet pieniędzy, do których uzyskał dostęp.

Keylogger – Zbiera informacje o tym, co piszemy na naszej klawiaturze. Popularnie stosowany do kradzieży cennych kont w grach internetowych, ale potrafi również wykraść dane logowania do banku.

Koń Trojański – Nazwa wzięła się od tego, że wirus ten imituje przydatny program komputerowy, który nieświadomy użytkownik pobiera na swój komputer.

Ukryte w nim funkcje mogą mieć charakter szpiegujący, szantażujący, a nawet taki, który ma za zadanie przejęcie kontroli nad komputerem.
Najlepszą metodą na walkę z infekcją komputera jest profilaktyka. Każdy użytkownik Internetu powinien mieć zainstalowany program antywirusowy. Co więcej, powinno się zwracać uwagę na maile od nieznanych osób i nie otwierać załączników w nich zawartych. Dobrym nawykiem jest stosowanie silnych oraz nie takich samych haseł do różnych witryn. Pamiętajmy, aby kopie najważniejszych dokumentów zapisać sobie na dysku odłączonym od komputera.

Naprawiamy również marki laptopów takie jak: Asus, Dell.

Odwiedź stronę:
https://www.ratujlaptopa.pl/bezplatna-wycena.html/
serwis komputerów Warszawa

Dojazd: