Usuwanie negatywnych opinii Google – poznaj najlepszy i skuteczny sposób

FIRMA MARKETING

Zanim dowiesz się, jak skutecznie i szybko wygląda usuwanie negatywnych opinii w Google, koniecznie pamiętaj o tym, że warto zdecydować się na taki krok, tylko wtedy, gdy negatywny komentarz jest wystawiony niesłusznie lub łamie regulamin (pojawiają się w nim wulgaryzmy, obraźliwe słowa, opinia jest wystawiona przez nieuczciwą konkurencję). Jednak słusznie wystawionej negatywnej opinii lepiej nie usuwać, ponieważ niezadowolony klient, który zdecydował się na ten krok, z pewnością się o tym dowie i powiadomi o tym znajomych, którzy przekażą to dalej. To nie wpłynie pozytywnie na ocenę Twojej firmy. Jednak jeżeli chcesz pozbyć się nieodpowiednich komentarzy, to podajemy skuteczny sposób na usuwanie negatywnych opinii Google.

Usuwanie negatywnych opinii w Google – zgłoś naruszenie praw regulaminu

Jeżeli w Twojej zakładce firmy, pojawiają się negatywne opinie, to z pewnością zastanawiasz się, jak wygląda usuwanie negatywnych opinii Google. Jest na to jeden skuteczny sposób, jednak by był on możliwy do zrealizowania, musi spełniać określone wymogi.

Po pierwsze należy zalogować się na swoje konto Google Maps Firma. Jeżeli jednak nie masz jeszcze swojego konta, to koniecznie je załóż, a następnie zajmuj się zweryfikowaniem Twojej firmy. Po zalogowaniu się na swoje konto, przejdź na Map Google. W tym miejscu wpisz nazwę, a dzięki temu z łatwością znajdziesz wizytówkę Twojej firmy. Po wizytówką powinna znaleźć się zakładka „opinie.” Należy w nią wejść, a następnie znaleźć opinie, którą chcesz zgłosić. Jako właściciel konta możesz wybrać opcje „ Zgłoszenie naruszenia zasad” Potrzebne będzie wpisanie swojego adresu e-maila, a także wybranie najbardziej pasującego lub zbliżonego powodu, dla którego decydujesz się na usuwanie negatywnych opinii Google. Poniżej powinna wyświetlić Ci się lista zasad publikowania komentarzy. Jeżeli zgłoszona opinia ich nie spełnia, to możesz mieć pewność, że Google usunie ją w ciągu tygodnia do zgłoszenia.